Půjčení auta Norsko
kvalitní a nejlevnější auta na vaše cesty

Více než 28 000 výdejních míst po celém světě

Rentalcars, která zajišťuje pronájmy vozů ve více než 180 zemích a 40 jazycích, je jedním z popředních světových zprostředkovatelů pronájmů vozů.

Komunikace v češtině

S rezervačním centrem v několika jazycích, včetně češtiny, které je otevřeno 7 dní v týdnu Vám můžeme pomoci najít ty nejnižší ceny pronájmu auta kamkoliv pojedete.

Více než 8 miliónů zákazníků

Službu zajišťuje jedna z největších agentur na světě na pronájem automobilů. Poskytuje a zajišťuje půjčení vozidel více než 8 miliónů zákazníkům ročně.

Kvalitní auta - Norsko

Ve spolupráci s největšími autopůjčovnami nabízíme levné půjčení všech druhů aut, včetně osobních minivanů a luxusních vozů, samozřejmostí je automatická převodovka a kvalitní servis vozů. Půjčení auta Norsko

Půjčení auta Norsko

Půjčení auta Norsko

Obchodníci, cestovatelé i turisté z celého světa využívají služby půjčovny aut z celosvětovou působností. Plánujete dovolenou a chcete si půjčit auto? Určitě si projděte nabídky jednotlivých provozoven. To může být ale hodně náročné nejen na čas, ale i vaše nervy. Služba udělá velkou část práce za vás. Zobrazí vám ceny aut a vy se v klidu vyberete to, které nejvíce splňuje vaše požadavky. Službu pro vás zajistí agentura, která patří mezi jednu z největších na světě se specializací na půjčení vozů. Ročně poskytne a zajistí pronájem vozu více než 6 000 000 klientů.

Přehledné zobrazení a porovnání cen půjčení auta (Norsko) na jedné stránce. Ve více než 28 000 místech si můžete pronajmout aut ve třech jednoduchých krocích, a to od světoznáme autopůjčovny. Půjčení auta Norsko

Proč si vybrat nás?

Půjčení auta Norsko

Nejoblíbenější destinace půjčení auta

Místa pronájmu auta, která patří u našich zákazníků mezi nejoblíbenější a nenajvštěvovanější.

 • Los Angeles

  Město andělů, filmového průmyslu a pláží. Při cestách po západě USA téměř nutnost navštívit.

 • Londýn

  Stálice mezi Evropskými městy. Výlety autem mimo Londýn patří mezi mimořádné zážitky.

 • Tenerife

  Teplé počasí po celý rok, dělá z tohoto ostrova místo pro turistiku bez omezení ročním období.

 • Miláno

  Nejen milovníci módy, ale i turisté mířící co Milána za historií si zde příjdou na své.

 • Dubai

  Vzhledem k přímé letecké lince Praha - Dabaj, patří toto město mezi jednu z bran do orientu.

 • Grand Canaria

  Celoroční destinace, která láká turisty po celý rok, a to hlavně kvůli svému teplému počasí.

Co potřebuji pro pronájem auta v Norsku?

Co potřebuji pro půjčení auta ve městě Norsko?

Váš poukaz / ePoukaz rentalcars.com, k prokázání platby za vůz v místě Norsko. Kreditní karta hlavního řidiče, s dostatkem hotovosti pro zálohu auta. Každý řidič musí mít platný řidičský průkaz, který vlastní po dobu alespoň 12 měsíců (často 24). Cestovní pas a jakýkoliv další průkaz, který prokáže vaší totožnost.

Kolik let mi musí být pro pronájem auta v Norsku?

Většína půjčoven aut požaduje věk mezi 21 a 70 lety. Pokud je vám pod 25 nebo nad 70, můžete podléhat dodatečnému poplatku.

Jak mohu najít nejlevnější pronájem vozu v Norsku?

Spolupráce s velkými autopůjčovnami jako jsou například Avis, Herzt, Dollar, Eurocar, Budget atd. nám umožňuje nabídnout vám širokou škálu vozů za ty nejvýhodnější ceny. Díky tomu vám můžeme pomoci najít nejlevnější pronájem auta ve více než 28 000 lokalitách na všech kontinentech. Náš vyhledávací formulář porovná ceny jednotlivých půjčoven a zobrazí ty nejlevnější ceny půjčení auta.

Na co se zaměřit při výběru auta v Norsku?

Prostor: Samotnou jízdu vám zpříjemní fakt, že budete mít auto s dostatkem místa pro všechny zavazadla a hlavně cestující. Palivo: Před vrácením vozu se ujistěte, že máte dotankovanou nádrž, toto vám ušetří peníze. Lokalita: Vyzvednou si auto přímo na letišti může být velmí pohodlné. Pokud ale existuje možnost, tak si vyzvedněte auto mimo letiště, pronájem pak může vyjít levněji.

Půjčení auta Norsko - on-line rezervace

Rezervací auta prostřednictvím internetu dostanete slevu až 10%, což je, zejména při několika denních pronájmech vozů, významná úspora vašich peněz. Levné levná letenka z Prahy do Norska do celého světa. Pro ty co cestují častěji a chtějí se vyhnout vyplňování formalit, tak mohou vstoupit do klubu, který vám zajistí přednostní odbavení, rychlejší servis, klíčky od vozu do 3 minut a jeho umístění na VIP místech.

Při vašich cestách v místě Norsko se nevyplatí vybírat tu nejlevnější variantu auta. Při velmi nízkých cenách nemusí být započítány neomezené kilometry nebo míle a některá pojištění, která jsou při cestování v zahraničí více než nutná. Proto si vždy pohlídejte, zda je v ceně pronájmu započítáno pojištění vozu proti krádeži a pojištění při nehodě. Dále je potřeba si zjistit jak je to s nutností vrátit plnou nádrž při vrácení auta. Doporučujeme auto vždy vrátit s plnou nádrží. Vyhnete se tak dalšímu poplatku, který tak může navýšit cenu vašeho pronájmu auta.

Určitě nešetřete na pojištění osob, které je pro cesty do zahraničí více než žádoucí. Cestovní pojištění vás ochrání před nepředvídanými výdaji. Menší i větší zranění si nevybírají čas ani místo, proto je vždy dobré myslet na kvalitní cestovní pojištění. V tomto případě se nevyplatí příliš šetřit. Některá cestovní pojištění obsahují i právní pomoc v případě nouze. Tuto službu využijete v případě, že zaviníte nějakou nehodu nebo někomu způsobíte škodu. Zavoláte na pojišťovnu a ta vám pomůže v těchto těžkých situacích. Služba právní pomoci vám tak pomůže v té nejsložitější situaci a pomůže vám v prostředí, které neznáte a možná někteří z vás neznají jazyk země, ve které se právě nacházíte. Proto cestovní pojištění nepodceňujte a vždy se ujistěte, že jej mají všichni, kteří s vámi cestující. Určitě znáte velmi dobře zákon schválnosti, který by si vybral člena vaší výpravy, který by pojištění neměl.

Proč si půjčit auto v Norsku?

Norsko, domov trollů, fjordů a polární záře, je jedinečnou destinací. Přestože je kulturně blízko svým severským sousedům, díky divokým souostrovím a horským scenériím vypadá tato země odlišně od jakékoli jiné země v Evropě. A pokud vás omrzí všechna ta přírodní nádhera, najdete oázu v malebných a kulturně pulzujících městech Norska. Všechny ingredience jsou připraveny pro nezapomenutelný výlet.

Norsko Půjčovna aut

Jednosměrné půjčovny aut v Norsku

Zde jsou nejoblíbenější jednosměrné možnosti pronájmu pro vyzvednutí v Norsku a odvoz v jiné zemi:

 • Z Norska do Švédska – 38 nabídek od 100,03 USD za den
 • Z Norska do Dánska – 20 nabídek od US$ 140,36 za den

Nejlepší způsoby, jak vstoupit do Norska

 • Letiště Oslo Gardermoen: Zdaleka nejrušnější v zemi a hlavní letiště obsluhující hlavní město, Oslo Gardermoen navštívilo v roce 2019 více než devět milionů cestujících. Letiště je velkým uzlem pro Norwegian Air, místního nízkonákladového dopravce, který nabízí lety do destinace po celé Evropě i mimo ni a pořádá lety více než 30 dalších leteckých společností. Letiště Gardermoen se nachází asi 50 km (31 mil) od hlavního města, cesta autem trvá 40 minut.
 • Letiště Sandefjord, Torp: Někdy také označované jako Oslo-Sandefjord, přestože je více než 100 km (62 mil) jižně od hlavního města, toto malé letiště je uzlem pro Widerøe, další norskou leteckou společnost. Upřednostňují ji také nízkonákladoví dopravci WizzAir a Ryanair, díky čemuž je často výrazně levnější než Gardermoen. Cesta z letiště Sandefjord do hlavního města trvá asi 1 hodinu a 30 minut.
 • Letiště Bergen, Flesland: Bergen-Flesland, které slouží jako druhé největší město v zemi, je druhým nejrušnějším letištěm. Letiště v roce 2019 odbavilo více než 6,5 milionu cestujících, přičemž většinu letů obsluhovaly Norwegian Air, Widerøe a Scandinavian Airlines. Letiště slouží jako vstupní brána pro velkou část jihozápadní části země. Nachází se 17 km (11 mil) jižně od Bergenu a dostanete se do něj asi za 20 minut.
 • Letiště Trondheim, Værnes: Letiště Trondheim obsluhuje průmyslově a vědecky vyspělé město stejného jména a nabízí přístup do centrální části země. Letiště hostí lety deseti leteckých společností, které nabízejí lety do mnoha středomořských letovisek, ale také z měst jako Amsterdam, Helsinky a Krakov. Nachází se 33 km (21 mil) západně od města a na letiště se dostanete asi za 35 minut.
 • Letiště Tromsø: Největší letiště na severu země, letiště Tromsø, je obzvláště vytížené během chladnějších měsíců roku, kdy přijíždějí tisíce návštěvníků, aby si užili zimní sporty a jízdu na husky. Velkou část provozu tvoří vnitrostátní lety do jižní části země, ale existují také mezinárodní spojení s místy, jako je Německo, Itálie, Rakousko a Velká Británie. Letiště je jen 5 km (3,1 mil) severně od města Tromsø, cesta trvá asi deset minut.

Nejlepší města a místa k návštěvě

 • Oslo. Oslo, domov pro asi jednu třetinu obyvatel země, je bezpochyby jeho nejrušnějším a nejzábavnějším místem. Mnoho z největších norských muzeí se nachází v Oslu, včetně těch, která ctí nejslavnější syny města, jako jsou Edvard Munch a Henrik Ibsen. Oslo, udržitelné a inovativní místo, se také může pochlubit jedněmi z nejodvážnějších moderních architektur v Evropě.
 • Bergen. Bergen, staré námořní a obchodní centrum, zůstává jedním z nejbohatších míst v zemi. Možná jste o něm slyšeli, že nastavuje rekordy pro deštivé dny, ale působivá scenérie kolem to více než vynahrazuje. Město je také domovem některé z nejkrásnějších dřevěných architektur, které lze kdekoli nalézt.
 • Tromsø. Tromsø, stejně jako centrum veškerého zimního vzrušení a sofistikované univerzitní město, je jedním z klenotů Norska. Město je hluboko za polárním kruhem, takže tam budete nejspíš muset letět, ale dlouhá cesta stojí za to, v neposlední řadě kvůli mnoha krásným kostelům ve městě (jejichž vrcholem je jedinečná arktická katedrála) a všechny ty zážitky Winter Wonderland, které na vás čekají.

Nejoblíbenější auto z půjčovny Norsko

Nejoblíbenějším vozem z půjčoven v Norsku je Volkswagen Polo, následovaný Suzuki Vitara a Volkswagen Golf. Nejoblíbenější typy aut z půjčoven jsou ekonomický, kompaktní a mini.

Norské dálnice jsou velmi dobré kvality, takže pořízení menšího auta je obvykle dobré nejen na poznávání měst, ale také na cestování po velké části země. Pokud však plánujete vyrazit do hor nebo prozkoumat jiné malebné oblasti, pořídit si vozidlo 4x4 může být dobrý nápad. V zimě můžete také potřebovat sněhové řetězy – zeptejte se předem své půjčovny aut na dostupnost.

Požadavky na řidičský průkaz

 • Norsko uznává řidičské průkazy všech členských států Evropské unie (EU) a Evropského hospodářského prostoru (EHP), pokud jsou platné. Ostatní licence v latinské abecedě jsou obecně uznávány také za předpokladu, že jste byli v EU nebo EHP méně než tři měsíce a jste na návštěvě na krátké cestě. (Řidiči, kteří jsou v EU/EHP déle než toto období, jsou povinni získat místní řidičský průkaz ze země svého bydliště).
 • Pokud je váš řidičský průkaz vytištěn v jiné než latinské abecedě (cyrilice, arabštině atd.), budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz (IDP).
 • Podobně, pokud na vašem řidičském průkazu není vaše fotografie, můžete být požádáni, abyste místo toho měli IDP.
 • Vždy s sebou musíte nosit řidičský průkaz, nikoli jeho kopii.
 • Musíte mít řidičský průkaz alespoň dva roky.
 • Někteří poskytovatelé autopůjčoven účtují poplatek za mladého řidiče za řidiče ve věku od 22 do 25 let a za staršího řidiče za řidiče starší 65 let.
 • V závislosti na dodavateli vozu a kategorii mohou existovat další požadavky, proto si před rezervací zkontrolujte podmínky.

Překračování hranic

Přestože Norsko není členem Evropské unie (EU), je členským státem Evropského hospodářského prostoru, mezinárodní dohody, která zahrnuje většinu členů EU a také země jako Švýcarsko a Island. V důsledku toho je možné cestovat s pronajatým autem z Norska do jeho sousedů v EU, Švédska a Finska.

Autopůjčovny, které umožňují mezinárodní jednosměrné pronájmy, najdete zadáním místa vyzvednutí a odevzdání vozu do našeho vyhledávání. Jednosměrné pronájmy jsou dražší, protože zahrnují dodatečný poplatek, ale dávají vaší cestě flexibilitu, pokud ji budete chtít.

Pokud si plánujete vyzvednout auto z půjčovny v Norsku, navštívit sousední zemi (např. jet do národního parku ve Švédsku) a pak se vrátit a odevzdat jej v Norsku, měli byste se předem zeptat svého poskytovatele půjčovny, zda to povoluje to.

V půjčovně není možné překročit hranice s Ruskem. Hranice Norska s Ruskem na dalekém severovýchodě země je velmi krátká a odlehlá.

Placené silnice

V Norsku je řada zpoplatněných silnic. Mýtné závisí na silnici a typu vozidla (ekologičtější auta musí platit méně). Všechny platby mýtného v Norsku jsou bezhotovostní. Na silnicích nejsou žádné mýtné budky – místo toho se automaticky vyfotografuje a zaregistruje SPZ vozidla. Jedinou výjimkou je tunel v Atlantském oceánu, kde se musíte při vstupu do tunelu zastavit u mýtného a provést platbu předem. Tunel je asi 570 km (354 mil) severozápadně od Osla.

Většina řidičů používá k placení mýtného systém AutoPass. AutoPass nabízí dvě možnosti platby – pomocí elektronického transpondéru palubní jednotky nebo platby prostřednictvím návštěvnické platby AutoPass.

Většina aut z půjčoven je předem vybavena transpondérem palubní jednotky. V tomto případě váš poskytovatel půjčovny automobilů obdrží žádost o platbu vždy, když jste použili zpoplatněnou silnici; platba bude později stržena na vaši kartu. Někteří poskytovatelé půjčoven automobilů mohou účtovat dodatečné poplatky za poskytnutí transpondéru nebo za správu vašeho poplatku za mýtné. Zeptejte se předem svého poskytovatele půjčovny aut na zpoplatněné silnice a poplatky v Norsku.

Pokud přijíždíte do Norska v pronajatém voze ze sousední země, jako je Švédsko nebo Finsko, musíte vy (nebo váš poskytovatel půjčovny aut) své vozidlo zaregistrovat předem. Vzhledem k tomu, že vaše auto z půjčovny nebude mít transpondér norské palubní jednotky, můžete použít platbu návštěvníků AutoPass. V tomto případě budete muset propojit svou kreditní kartu s registrační značkou vašeho auta z půjčovny. Poté budete muset provést platbu předem ve výši 300 NOK nebo přibližně 30 EUR; mýtné se z této částky automaticky odečte pokaždé, když použijete zpoplatněnou silnici. Zeptejte se předem svého poskytovatele autopůjčovny, zda vám povoluje překročit hranici s Norskem a jaký by byl nejlepší způsob placení norského mýtného.

Nejlepší trasy jízdy v Norsku

 • Hardangervidda. Hardangervidda, národní park necelé tři hodiny jízdy východně od Bergenu, je místem, kde je nádherná norská příroda v plné síle. Skvělé je, že jeho velké části lze prozkoumat autem – i když existuje také síť stezek, které vás provedou podél horských jezer a – doufejme – na dohled stád sobů. V parku a jeho okolí je řada chat a penzionů, takže návštěva jen na jednodenní výlet není nutností.
 • Atlanterhavsveien. V angličtině známá jako Atlantic Road a je to pravděpodobně jedna z nejmalebnějších cest v Evropě. Pouhých 8 km (5 mil) dlouhý, je zhruba v polovině cesty mezi městy Molde a Kristiansund a spojuje pevninu s ostrovem Averøy. Pokud cestujete na západní pobřeží Norska s pronajatým autem, stojí za to vyrazit za tímto nezapomenutelným zážitkem.
 • Nordkapp. Konečná zastávka na evropské trase E69 je doslova konec cesty — nejsevernější bod v Evropě. Tato destinace je samozřejmě velmi vzdálená, ale malá města Karasjok, Alta a Hammerfest jsou všechna v rozumné dojezdové vzdálenosti. Pokud jste jedním z dobrodružných duchů cestujících po severovýchodní části země, je to milník, který stojí za to dosáhnout.

Ceny pronájmu aut Norsko

 • Kombi - od 2254 Kč za den
 • Velká auta - od 2319 Kč za den
 • Střední auta - od 1872 Kč za den
 • Dodávky - od 3653 Kč za den
 • Prémiové vozy - od 3168 Kč za den
 • Malá auta - od 1744 Kč za den
 • SUV - od 3048 Kč za den

Jak mohu ušetřit peníze na svém pronajatém autě?

Existuje několik dobrých způsobů, jak najít levnější auto z půjčovny:

 • Porovnejte ceny různých poskytovatelů autopůjčoven
 • Zarezervujte si auto z půjčovny s dostatečným předstihem
 • Naplánujte si trasu, než vyrazíte
 • Znáte své požadavky na palivo a ujeté kilometry
 • Navštivte během měsíce, kdy jsou ceny pronájmu nejlevnější. Podle našich údajů je návštěva Norska nejlevnější v říjnu, kdy je pronájem auta zhruba o 56 % levnější než roční průměr a o 78 % levnější než pronájem auta v červenci.

Velký výběr aut světoznámých značek!

Rentalcars, která zajišťuje pronájmy vozů ve více než 180 zemích a 40 jazycích, je jedním z popředních světových zprostředkovatelů pronájmů vozů. Ve spolupráci s největšími autopůjčovnami nabízíme nízké ceny pro všechny druhů vozů, včetně osobních minivanů a luxusních vozů, samozřejmostí je automatická převodovka. S rezervačním centrem v několika jazycích, včetně češtiny, které je otevřeno 7 dní v týdnu Vám můžeme pomoci najít ty nejnižší ceny pronájmu auta kamkoliv pojedete.

 • Pokud se chystáte na cestování autem, tak můžete srovnat ceny pronájmů vozů i na jiných serverech, jedním z nich je například levný pronájem auta do Norska, která je známá svoji kvalitou vozů a nízkými cenami.
 • Další z mnoha letenkových serverů, které určitě uvítáte při hledání cestování za pár kaček. levná letenka z Prahy do Norska do celého světa je velde pronájmu vozu další položka, která dokáže významě ovlivnit cenu vaší dovolené, a proto neváhejte a určitě důkladně hledejte.
 • Kromě výše uvedené firmy je tu další, která působí na trhu již několik let. levný pronájem auta Norsko je výhodná zejména pokud cestujete v rácmi Evropy, na Kanárských ostrovech nebo máte namířeno přímo za oceán do USA. Opět zde platí, že čím dříve si auto rezervujete tím větší výběr máte a a můžete se tak lépe rozhodnout jaký vůz si nakonec vyberete.

Někteří naši partneři

Spolupracujeme s největšími autpůjčovnami po celém světě ve více než 28 000 lokacích, v 180 zemích a ve 40 jazycích.

Půjčení auta Norsko
Půjčení auta Norsko
Půjčení auta do Norska
Půjčení auta v Norsku
autopůjčovna vozů Norsko

Jak vyrazit do Norska?

Zvolte si místo, datum půjčení a navrácení vozu a začněte vybírat z mnoha typů aut.
Od těch nejlevnějších až po ty luxusní.

Ukázat ceny půjčení auta - Norsko